Aktualności

Robotyka dla dzieci

Nabór na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023

Akademia robotyki LEGO ogłasza nabór na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023
✅ robotyka LEGO dla dzieci w wieku 6-12 lat
✅ nauka matematyki dla dzieci z klas 1-3 przy użyciu uwielbianej przez dzieci gry Minecraft
✅ warsztaty edukacyjne dla grup ze szkół i przedszkoli
✅ urodziny dla dzieci

W naszej Akademii już od 9 lat wykorzystując nowoczesne, edukacyjne zestawy klocków LEGO uczymy zawiłości budowy i oprogramowania robotów w sposób łatwy i przyjemny, dostosowany do wieku dzieci. W obecnych czasach od najmłodszych lat każdy ma kontakt z nowoczesnymi technologiami. U nas dzięki połączeniu nauki z zabawą dzieci w naturalny sposób przyswajają wiedzę z zakresu nauk ścisłych, matematyki i programowania

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom
Półkolonie w Radomiu dla dzieci
Półkolonie w Radomiu dla dzieci

Wakacje 2021 w Akademii robotyki LEGO

Zapraszamy do rezerwacji miejsc na 5-cio dniowych, letnich warsztatach w Akademii robotyki LEGO w Radomiu.

W czasie tygodniowych turnusów zapewniamy:

 • 40 godzin (5 dni) świetnej zabawy połączonej z nauką
 • komfortowe warunki
 • dwie grupy wiekowe
 • nowatorskie metody edukacyjne przy użyciu wysokiej klasy sprzętu dydaktycznego i zabawek edukacyjnych (komputery, zestawy LEGO WeDo i LEGO Mindstorms EV3)
 • 3 posiłki dziennie
 • zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów
 • pokaz osiągnięć dzieci dla rodziców na koniec każdego dnia kursu
 • dyplom ukończenia kursu robotyki LEGO
 • do wyłącznej dyspozycji uczestników kursów:
  • sala zabaw LEGO,
  • sale dydaktyczne, wyposażone w sprzęt do budowania i programowania robotów z klocków LEGO,
  • salon Wirtualnej Rzeczywistości Strefa VR Radom oraz stworzona w niej kameralna sala kinowa.
W 2021 roku proponujemy trzy turnusy dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Turnus 1: 28 czerwca – 02 lipca 2021
Turnus 2: 19 – 23 lipca 2021
Turnus 3: 09 – 13 sierpnia 2021

Zapisy na stronie REZERWACJA ON-LINE lub pod numerem telefonu 606 643 098

Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Robotyka dla dzieci

Dzień otwarty - 21 września 2019

Jeśli chcesz zainteresować Twoje dziecko nowoczesnymi technologiami, a przy okazji zapewnić mu świetną zabawę połączoną z nauką to zapoznaj się z ofertą Akademii robotyki LEGO w Radomiu.
Zapraszamy na "Dzień otwarty" w sobotę 21 września w godzinach 12-18, podczas którego pokażemy na czym polegają zajęcia z robotyki LEGO, programowania gier komputerowych czy tworzenia stron internetowych. Opowiemy co robimy na zajęciach z robotyki i jak wyglądają lekcje programowania. Będzie okazja, aby zbudować swojego pierwszego w pełni programowalnego robota ze specjalnych edukacyjnych zestawów LEGO..

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

Orły Edukacji 2019

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Akademia robotyki LEGO została laureatem konkursu Orły Edukacji 2019.
Jak podkreślają organizatorzy: Orły Edukacji to prestiżowa nagroda, którą mogą się poszczycić jedynie najlepsze firmy w regionie. W tym konkursie kapitułą oceniającą są klienci. Co za tym idzie, ich werdykt jest najlepszym potwierdzeniem profesjonalizmu wykonywanych usług. Nagroda przyznawana jest na podstawie ocen wystawionych przez klientów. Do grona Orłów mogą przystąpić tylko firmy o najwyższych ocenach. Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie pozytywne opinie na nasz temat. Zawsze staramy się prowadzić zajęcia na najwyższym poziomie a taka nagroda dodatkowo bardzo motywuje do dalszej, profesjonalnej pracy!

Nauka programowania dla dzieci

Nauka programowania dla dzieci

Praca dla instruktora robotyki i programowania

W związku z ciągłym rozwojem Akademia robotyki LEGO poszukuje instruktorów do prowadzenia zajęć z robotyki i programowania dla dzieci. Jeśli jesteś młodą, energiczną osobą, która lubi pracę z dziećmi oraz posiadasz wiedzę techniczną i informatyczną to nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

Idealny kandydat:

 • student zaoczny lub absolwent studiów o kierunku technicznym (Automatyka i robotyka, elektronika, mechatronika, informatyka) lub pedagogicznym
 • lubi pracę z dziećmi (doświadczenie będzie dodatkowym atutem)
 • posiada prawo jazdy kategorii B
 • jest dyspozycyjny, otwarty na nowe pomysły, komunikatywny i punktualny
Oferujemy:
 • długofalową pracę z młodym i sympatycznym zespołem
 • wszystkie narzędzia, zestawy edukacyjne LEGO, instrukcje i materiały szkoleniowe
 • konspekty oraz specjalną dedykowaną platformę e-learningową do prowadzenia zajęć z robotyki i programowania
 • możliwość rozwoju i zdobycie cennego doświadczenia w pracy z dziećmi
 • elastyczne godziny pracy (pakiet godzin w planie tygodniowym)
Podsumowując, poszukujemy pozytywnych, energicznych osób, z lekkością w pracy z dziećmi. Programowanie robotów jest najważniejszym elementem zajęć, dlatego poszukiwane są osoby swobodnie czujące się w otoczeniu przedmiotów ścisłych, głównie informatyki. Wykształcenie pedagogiczne lub doświadczenie w pracy z dziećmi oraz pasja do klocków LEGO może być dodatkowym atutem.

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

Nowa strona internetowa

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy nową wersję naszej strony internetowej. Nowa strona to nie tylko całkowicie zmieniona szata graficzna, ale przede wszystkim ulepszona współpraca z urządzeniami mobilnymi. Jesteśmy przekonani, że dzięki ulepszonej strukturze strony oraz nowej szacie graficznej będziecie mogli szybciej i sprawniej dotrzeć do interesujących informacji.

Nauka programowania dla dzieci

Warsztaty mikołajkowe

Warsztaty mikołajkowe z robotyki to idealny pomysł na krótką wycieczkę integrującą klasę połączoną z nauką w dziedzinie edukacji informatycznej. W programie m.in. budowa i programowanie komputerowe robotów LEGO, słodki poczęstunek, mnóstwo zabawy i uśmiechu...
W Akademii robotyki czeka na Was sala zabaw LEGO, dwie w pełni wyposażone sale dydaktyczne, wygodne miejsce na przerwę i poczęstunek dla dzieci i opiekunów oraz nowość: strefa Wirtualnej Rzeczywistości. Jednorazowo możemy gościć grupy do 50 dzieci.

Rezerwacja terminów: tel 606643098.

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

Jak przeprowadzić lekcję w niekonwencjonalny sposób?

Jak przedstawić temat, aby uczniowie zapamiętali go na długo? Zapraszamy do Akademii robotyki LEGO!
Każde zajęcia poprzedza wstęp teoretyczny, podczas którego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej uczniowie biorą czynny udział w dyskusji dotyczącej tematu zajęć. Po teoretycznym wstępie dzieci podzielone na grupy własnoręcznie budują konstrukcje z edukacyjnych zestawów LEGO. Zbudowane konstrukcje po podłączeniu do komputerów poruszają się, wydają dźwięki, dzieci mogą nimi sterować za pomocą podłączonych elektronicznych czujników. Dzieci z klas 4-8 korzystając z sali Wirtualnej Rzeczywistości będą mogły dodatkowo zobaczyć filmy VR dotyczące tematu zajęć! Fascynujący świat nauki i technologii możne zainteresować dzieci już na całe życie. Podczas 2,5 godzinnych warsztatów jest też czas na zabawę w sali zabaw LEGO oraz krótką przerwę wypełnioną przygotowanym przez nas słodkim poczęstunkiem.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo ponad 50 tematów, które pozwolą na przeprowadzenie jednostkek lekcyjnych zawierających tematykę z programów nauczania rożnych przedmiotów. Z doświadczenia wiemy, ze tematy zrealizowane w niekonwencjonalny sposób podczas warsztatów z robotyki LEGO są doskonale zapamiętane przez uczniów. Odwiedziny u Nas to doskonały pretekst, aby:

 • pokazać, że nauka nie jest nudna,
 • rozwijać kreatywność u dzieci,
 • zaprezentować wybraną tematykę w innej niż w szkole formie,
 • zintegrować klasę,
 • skorzystać z nowoczesnych zestawów edukacyjnych LEGO
W dwóch salach edukacyjnych, sali VR, sali zabaw LEGO oraz sali w której przygotowany jest poczęstunek możemy przyjąć grupy do 50 osób. Zapraszamy do rezerwacji terminów warsztatów.

Scratch uczy młodych ludzi kreatywnego myślenia, współpracowania, oraz wyciągania wniosków - czyli ważnych umiejętności potrzebnych do życia w teraźniejszości. Scratch to projekt grupy Lifelong Kindergarten z MIT Media Lab. Strona domowa projektu: https://scratch.mit.edu/

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

Code Week Polska

Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. W tym roku nasze zajęcia będą częścią tej inicjatywy, mającej służyć zachęcaniu do nauki kreatywnego programowania.

Umiejętności programowania są niezwykle ważne dla przyszłości rynku pracy. Według naukowców siła robocza w sektorze związanym z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi stanowiła w 2011 r. w Europie 6,67 miliona osób, co stanowi jedynie 3,1% osób zatrudnionych w Europie. Komisja Europejska alarmuje, że do 2020 roku zabraknie 900 tys. specjalistów w tej dziedzinie.

Nasze zajęcia prowadzone metodą RoboCAMP łączą znane i lubiane przez dzieci klocki LEGO z nowoczesnymi czujnikami i silnikami. Ich montaż i programowanie przy pomocy komputerów stanowi dla dzieci wspaniałą zabawę. Zdobywanie podstawowych umiejętności programowania staje się jednocześnie pasjonującą przygodą, która budzi w małych programistach chęć odkrywania świata.

W czasie tygodnia kodowania każdy może uczyć się programowania i nabyć nowe kompetencje związane z kodowaniem. Chcemy pokazać, że kodowanie nie jest zarezerwowane dla wybranych i może być dziecinnie proste! Być może dla kogoś nasze zajęcia będą stanowiły przedsmak przyszłych wielkich wyzwań naukowych?

Rezerwacja miejsc na zajęcia pozalekcyjne z robotyki LEGO

Jak zapisać się na zajęcia semestralne z programowania?

Kursy semestralne z robotyki LEGO rozpoczynają się zawsze na przełomie września/paździenika oraz lutego/marca. Każdy z semestrów składa się z 15 zajęć, które odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Każdy kurs składa się z dwóch semestrów. Żeby zapisać dziecko na naukę programowania należy wypełnić formularz na stronie Rezerwacja on-line.