Oferta

Nauka programowania dla dzieci. Tworzenie gier i stron www

Nauka programowania dla dzieci

Czym jest programowanie dla dzieci?

Programowanie to sposób myślenia oraz szukanie drogi do rozwiązania problemu. To umiejętność dająca nam możliwość kreowania rzeczywistości i pobudzania wyobraźni. Programowanie uczy dostrzegania zależności i reguł w otaczającym nas świecie, pozwala osiągać cele rożnymi drogami. To wszystko osiągamy za pomocą podstawowych zagadnień programistycznych.

Na naszych zajęciach w zależności od wieku i wybranego poziomu nauki programowania uczymy się tworzyć gry w środowisku Scratch, Unity 2D lub budować strony internetowe używając czystego html i css. Podczas zajęć z programowania uczymy dzieci tworzenia algorytmów i przenoszenia swoich pomysłów na język programowania.

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

Scratch - dla dzieci w wieku 8-10 lat

Jest to znane na całym świecie narzędzie dedykowane do nauczania dzieci. Umożliwia tworzenie interaktywnych historii, animacji i gier. Wszystko to na platformie internetowej, dzięki której uczniowie mogą tworzyć i ulepszać swoje projekty nie tylko na zajęciach ale również w każdej wolnej chwili.

Scratch uczy młodych ludzi kreatywnego myślenia, współpracowania, oraz wyciągania wniosków - czyli ważnych umiejętności potrzebnych do życia w teraźniejszości. Scratch to projekt grupy Lifelong Kindergarten z MIT Media Lab. Strona domowa projektu: https://scratch.mit.edu/

warsztaty lego dla szkoły podstawowej z robotyki LEGO

Unity 2D dla dzieci w wieku 12-14 lat

Unity – to popularne wśród profesjonalnych twórców gier komputerowych środowisko do tworzenia trójwymiarowych oraz dwuwymiarowych aplikacji. Pozwala tworzyć aplikacje na komputery osobiste, konsole gier wideo oraz urządzenia mobilne. Nasz kurs przeznaczonyc jest dla wszystkich którzy chcą poznać i zrozumieć cały proces tworzenia gier 2D oraz nauczyć się wykorzystywać efektywnie narzędzia Unity. Podczas 30 godzin zajęć (2 semestry) stworzymy 4 gry komputerowe. To pozwoli nam opanować najważniejsze, podstawowe narzędzia Unity, nauczyć się tworzyć skrypty i przypisywać je do poszczególnych obiektów, tworzyć menu początkowe i końcowe, zadbać o ruch kamery i wiele, wiele innych ważnych z punktu widzenia programisty elementów składających się ostatecznie na grę komputerową.

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

Html i css - kurs tworzenia stron www dla dzieci w wieku 10-14 lat

Podczas kursu tworzenia stron internetowych pokażemy od samego początku jak wygląda preces tworzenia i rozbudowy strony internetowej. Każdy uczeń stworzy własny projekt od początku do końca. Pokażemy jak tworzyć strony zgodne z najnowszymi standardami html5 i css. Co więcej wytłumaczymy co to jest Responsive Web Design czyli technika, dzięki której nasze strony będą idealnie wyglądać zarówno na komputerach jak i na smartfonach czy tabletach.

Każde dziecko po skończeniu kursu będzie potrafiło szybko i bezproblemowo stworzyć dobrze wyglądającą i spełniającą najnowsze standardy stronę www. Aby zapisać się na ten kurs nie trzeba mieć wcześniejszego kontaktu z programowaniem. Wszystko zostanie wyjaśnione podczas zajęć. Wymagane są jedynie dobre chęci!

Rezerwacja miejsc na zajęcia pozalekcyjne z robotyki LEGO

Jak zapisać się na zajęcia semestralne z programowania?

Kursy semestralne z robotyki LEGO rozpoczynają się zawsze na przełomie września/paździenika oraz lutego/marca. Każdy z semestrów składa się z 15 zajęć, które odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Każdy kurs składa się z dwóch semestrów. Żeby zapisać dziecko na naukę programowania należy wypełnić formularz na stronie Rezerwacja on-line.