Semestralne zajęcia pozalekcyjne z robotyki LEGO

warsztaty lego dla szkoły podstawowej z robotyki LEGO

Celem zajęć pozalekcyjnych metodą RoboCAMP jest przekazanie dzieciom w wieku wczesnoszkolnym wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw konstrukcji maszyn, podstaw automatyki i robotyki, zasady działania robotów i urządzeń elektronicznych, technik oprogramowania oraz rozwiązania problemów projektowych. Wykorzystanie najnowszych zestawów klocków LEGO WeDo oraz LEGO Mindstorms EV3 pozwala na zrozumienie zawiłości budowy i oprogramowania robotów w sposób łatwy i przyjemny, dostosowany do wieku dzieci.

Zajęcia główny nacisk kładą na rozwój u dzieci umiejętności takich jak: wyobraźnia wizualno-przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa czy umiejętność logicznego myślenia. Program warsztatów został tak opracowany, aby umożliwić dzieciom systematyczne zdobywanie wiedzy i nauczyć praktycznych umiejętności. Zajęcia metodą RoboCAMP są od 2006 roku z powodzeniem prowadzone w wielu placówkach w całej Polsce.

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

LEGO WeDo dla dzieci w wieku 6-9 lat

Na naszych zajęciach dzieci w zależności od wieku i poziomu zaawansowania budują i programują proste wersje robotów z zestawów Lego Education WEDO lub LEGO Mindstorms EV3. Roboty te są podłączone do komputerów.

Ćwiczenia wykorzystujące zestaw Lego Education WeDo zostały opracowane specjalnie z myślą o dzieciach 6-9 lat. Dzięki systemowi opartemu o graficzny interfejs dzieci mogą same programować zachowanie stworzonego przez siebie robota, decydując o kolejności wykonywanych przez niego czynności. Nawet dzieci, które nie poznały jeszcze liter i nie potrafią czytać poradzą sobie z programowaniem robota!

warsztaty lego dla szkoły podstawowej z robotyki LEGO

LEGO Mindstorms EV3 dla dzieci w wieku 8-12 lat

W skład zestawu Mindstorms EV3 przeznaczonego dla starszych dzieci w wieku 8-12 lat wchodzą bardziej skomplikowane części elektroniczne. W zestawie znajduje się m.in. Inteligentna Kostka EV3 – mały ale potężny komputer używany do sterowania silników robota i zbierania danych z podłączonych czujników. Posiada wsparcie dla technologii Bluetooth oraz WiFi, pozwala na programowanie robota. Dodatkowo w zestawie znajdują się trzy interaktywne serwomotory z wbudowanymi czujnikami obrotu (dwa duże silniki i jeden średni), ultradźwiękowy czujnik odległości, czujnik światła / koloru, żyroskop, dwa czujniki dotyku.

Rezerwacja miejsc na zajęcia pozalekcyjne z robotyki LEGO

Jak zapisać się na zajęcia semestralne z robotyki LEGO?

Kursy semestralne z robotyki LEGO rozpoczynają się zawsze na przełomie września/paździenika oraz lutego/marca. Każdy z semestrów składa się z 15 zajęć, które odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut. Nauka jest prowadzona na 8 kolejnych poziomach dostosowanych do wieku dzieci. Żeby zapisać dziecko na zajęcia z robotyki należy wypełnić formularz na stronie Rezerwacja on-line.