Robotyka LEGO rozbudza w dzieciach pasję odkrywania świata.

zajęcia pozalekcyjne z robotyki LEGO dla dziecizajęcia pozalekcyjne z robotyki LEGO dla dzieci

Akademia robotyki LEGO® to specjalne miejsce w Radomiu, gdzie dzieci mogą spędzić wyjątkowy czas wypełniony po brzegi klimatem klocków LEGO®. Istotą zabawy klockami Lego® jest czerpanie przyjemności, pobudzanie wrodzonej kreatywności i tworzenie dzieł rozwijających wyobraźnię dziecka.

Na powierzchni ponad 300 m2 do dyspozycji gości Akademii Robotyki LEGO® są:

• dwie przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt sale dydaktyczne, w których odbywają się cotygodniowe zajęcia z robotyki metodą RoboCAMP. Najwyższej jakości zestawy edukacyjne LEGO® WeDo i Lego® Mindstorms EV3 wraz z nowoczesnym wyposażeniem pozwalają na prowadzenie zajęć zgodnie ze wszystkimi wysokimi wymaganiami twórców metody RoboCAMP.
  • miejsce przeznaczone na salę zabaw klockami LEGO®, stworzone z myślą o wszystkich lego-maniakach w wieku od 3 do 103 lat. Mogą oni korzystać tu z kilkudziesięciu tysięcy klocków LEGO® oraz z wielu kompletnych zestawów wraz z instrukcjami do układania wybranych modeli.
  • miejsce, w którym w każdy weekend można zorganizować tematyczne przyjęcie dla swojego dziecka. Urodziny w Akademii robotyki LEGO to niezapomniane wrażenia dla młodych jubilatów i ich gości! Czas wypełniony jest konkursami i zabawami przeprowadzanymi przez doświadczonych animatorów. Jednym z punktów urodzin jest budowanie konstrukcji z klocków LEGO i programowanie ich. Wszystkie atrakcje zapewnią niezapomniane wspomnienia dla uczestników imprezy!
  • sala, w której odbywają się warsztaty dla szkół podstawowych i gimnazjów. Nauczyciele chcący urozmaicić swoje lekcje mogą wraz z uczniami odwiedzić Akademię robotyki. Po burzy mózgów wspomaganej multimedialną prezentacją dzieci zbudują i zaprogramują komputerowo modele z klocków dostosowane do wybranego tematu lekcji. Dzięki temu świetnie zrozumieją zagadki otaczającego świata.
  • wygodne miejsce dla opiekunów, w którym będą oni mogli poczekać, aż dziecko zakończy zabawę. Ten czas najczęściej zaczyna i kończy się słowami dzieci mamo-tato proszę jeszcze chwilkę

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

Co nas wyróżnia

W Akademii robotyki LEGO zajęcia są prowadzone motodą RoboCAMP, która wpływa na wszechstronny rozwój dzieci. Zajęcia są tak skonstruowane, aby kształtować podstawy wielu istotnych umiejętności intelektualnych, społecznych, fizycznych i emocjonalnych. A co najważniejsze w naszej kwestii – toruje drogę do uczenia się. Pozwala na położenie fundamentów pod przyszłe, zaawansowane metody pogłębiania wiedzy. Uczy logicznego i matematycznego myślenia, oswaja z naukowym rozumowaniem i rozwiązywaniem naukowych problemów.

Na warsztatach dla szkół i zajęciach pozalekcyjnych dzieci budują roboty wraz z partnerem – to znów kształtuje postawę nastawioną na współpracę oraz umiejętność postępowania w taki sposób aby być społecznie akceptowanym. Dzięki wykorzystywaniu na zajęciach nowoczesnych zestawów klocków LEGO Wedo oraz LEGO Mindstorms EV3 w czasie budowania robota kształtujemy również zmył estetyczny dziecka, jego poczucie ładu i celowości konstrukcji, a także jego zdolności sensoryczne i motoryczne. Zajęcia pozalekcyjne metodą RoboCAMP mają charakter ciągły, dzięki temu dzieci zdobywają kolejne stopnie zaawansowania według sprawdzonych programów edukacyjnych./p>

warsztaty lego dla szkoły podstawowej z robotyki LEGO

Naszą największą siłą są oryginalne konstrukcje z klocków LEGO, które pozwalają dzieciom zgłębić konkretny problem techniczny i sprawdzić działanie modelu prawdziwego mechanizmu, z którym zetknąć się będą mogli w przyszłości. Pomagamy dzieciom rozwijać konkretne umiejętności i praktycznie sprawdzać, jak działa otaczający je świat.

Na naszych zajęciach dzieci poznają tajniki robotyki i programowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych, a każde zajęcia wzbogacone są o interaktywne instrukcje, animacje i gry. Program jest tak przygotowany, że nawet dzieci, które nie miały do tej pory dużo do czynienia z komputerami, będą sobie w stanie poradzić, a te bardziej biegłe w obsłudze komputera będą mogły rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Podczas zajęć wykorzystujemy nowoczesne zestawy klocków LEGO WeDo oraz LEGO Mindstorms EV3, które zyskały wielką popularność wśród dzieci, pedagogów, a nawet profesjonalnych robotyków i nauczycieli akademickich z całego świata. Ich szczególną zaletą jest połączenie znanych i lubianych przez dzieci klocków LEGO z nowoczesnymi czujnikami i silnikami, których montaż i programowanie przy pomocy komputerów stanowi dla dzieci wspaniałą zabawę. Nauka przez zabawę jest przyjemna i skuteczna, a co najważniejsze pokazuje, że zdobywanie wiedzy to pasjonująca przygoda. Właśnie dlatego RoboCAMP, to świetny sposób na rozbudzenie w dzieciach pasji odkrywania świata.

Nagroda dla Akademii robotyki LEGO

Firma roku 2015!

10 czerwca 2016 w Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu odbyła się XX jubileuszowa Gala Biznesu „Granitowy Tulipan”. Jak co roku organizatorem imprezy była Izba Przemysłowo – Handlowa Ziemi Radomskiej. Podczas Gali statuetkami Granitowego Tulipana uhonorowane zostały najlepsze firmy, wyroby i inwestycje z Radomia i regionu. W ocenie kapituły konkursu najlepszą firmą mikro została wybrana Akademia Robotyki Lego!!!

W naszej pracy najważniejsze jest aby poprzez zabawę wpływać na wszechstronny rozwój dzieci. Takie możliwości daje budowanie i programowanie robotów z klocków LEGO. Dlatego codziennie największą nagrodą są dla nas roześmiane buzie młodych gości Akademii. Tym bardziej jest nam ogromnie miło, że zdobyliśmy uznanie kapituły konkursu „Granitowy Tulipan”. Kapituły, w skład której wchodzą fachowcy, którzy dostrzegli nie tylko pasję do pracy z dziećmi, ale również model biznesowy i dynamikę rozwoju naszej firmy. To niezwykle motywujące do dalszej pracy. Dziękujemy!

Nagroda dla Akademii robotyki LEGO