Aktualności

Nauka programowania dla dzieci

Nauka programowania dla dzieci

Praca dla instruktora robotyki i programowania

W związku z ciągłym rozwojem Akademia robotyki LEGO poszukuje instruktorów do prowadzenia zajęć z robotyki i programowania dla dzieci. Jeśli jesteś młodą, energiczną osobą, która lubi pracę z dziećmi oraz posiadasz wiedzę techniczną i informatyczną to nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

Idealny kandydat:

 • student zaoczny lub absolwent studiów o kierunku technicznym (Automatyka i robotyka, elektronika, mechatronika, informatyka) lub pedagogicznym
 • lubi pracę z dziećmi (doświadczenie będzie dodatkowym atutem)
 • posiada prawo jazdy kategorii B
 • jest dyspozycyjny, otwarty na nowe pomysły, komunikatywny i punktualny
Oferujemy:
 • długofalową pracę z młodym i sympatycznym zespołem
 • wszystkie narzędzia, zestawy edukacyjne LEGO, instrukcje i materiały szkoleniowe
 • konspekty oraz specjalną dedykowaną platformę e-learningową do prowadzenia zajęć z robotyki i programowania
 • możliwość rozwoju i zdobycie cennego doświadczenia w pracy z dziećmi
 • elastyczne godziny pracy (pakiet godzin w planie tygodniowym)
Podsumowując, poszukujemy pozytywnych, energicznych osób, z lekkością w pracy z dziećmi. Programowanie robotów jest najważniejszym elementem zajęć, dlatego poszukiwane są osoby swobodnie czujące się w otoczeniu przedmiotów ścisłych, głównie informatyki. Wykształcenie pedagogiczne lub doświadczenie w pracy z dziećmi oraz pasja do klocków LEGO może być dodatkowym atutem.

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

Nowa strona internetowa

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy nową wersję naszej strony internetowej. Nowa strona to nie tylko całkowicie zmieniona szata graficzna, ale przede wszystkim ulepszona współpraca z urządzeniami mobilnymi. Jesteśmy przekonani, że dzięki ulepszonej strukturze strony oraz nowej szacie graficznej będziecie mogli szybciej i sprawniej dotrzeć do interesujących informacji.

Nauka programowania dla dzieci

Warsztaty mikołajkowe

Warsztaty mikołajkowe z robotyki to idealny pomysł na krótką wycieczkę integrującą klasę połączoną z nauką w dziedzinie edukacji informatycznej. W programie m.in. budowa i programowanie komputerowe robotów LEGO, słodki poczęstunek, mnóstwo zabawy i uśmiechu...
W Akademii robotyki czeka na Was sala zabaw LEGO, dwie w pełni wyposażone sale dydaktyczne, wygodne miejsce na przerwę i poczęstunek dla dzieci i opiekunów oraz nowość: strefa Wirtualnej Rzeczywistości. Jednorazowo możemy gościć grupy do 50 dzieci.

Rezerwacja terminów: tel 606643098.

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

Jak przeprowadzić lekcję w niekonwencjonalny sposób?

Jak przedstawić temat, aby uczniowie zapamiętali go na długo? Zapraszamy do Akademii robotyki LEGO!
Każde zajęcia poprzedza wstęp teoretyczny, podczas którego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej uczniowie biorą czynny udział w dyskusji dotyczącej tematu zajęć. Po teoretycznym wstępie dzieci podzielone na grupy własnoręcznie budują konstrukcje z edukacyjnych zestawów LEGO. Zbudowane konstrukcje po podłączeniu do komputerów poruszają się, wydają dźwięki, dzieci mogą nimi sterować za pomocą podłączonych elektronicznych czujników. Dzieci z klas 4-8 korzystając z sali Wirtualnej Rzeczywistości będą mogły dodatkowo zobaczyć filmy VR dotyczące tematu zajęć! Fascynujący świat nauki i technologii możne zainteresować dzieci już na całe życie. Podczas 2,5 godzinnych warsztatów jest też czas na zabawę w sali zabaw LEGO oraz krótką przerwę wypełnioną przygotowanym przez nas słodkim poczęstunkiem.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo ponad 50 tematów, które pozwolą na przeprowadzenie jednostkek lekcyjnych zawierających tematykę z programów nauczania rożnych przedmiotów. Z doświadczenia wiemy, ze tematy zrealizowane w niekonwencjonalny sposób podczas warsztatów z robotyki LEGO są doskonale zapamiętane przez uczniów. Odwiedziny u Nas to doskonały pretekst, aby:

 • pokazać, że nauka nie jest nudna,
 • rozwijać kreatywność u dzieci,
 • zaprezentować wybraną tematykę w innej niż w szkole formie,
 • zintegrować klasę,
 • skorzystać z nowoczesnych zestawów edukacyjnych LEGO
W dwóch salach edukacyjnych, sali VR, sali zabaw LEGO oraz sali w której przygotowany jest poczęstunek możemy przyjąć grupy do 50 osób. Zapraszamy do rezerwacji terminów warsztatów.

Scratch uczy młodych ludzi kreatywnego myślenia, współpracowania, oraz wyciągania wniosków - czyli ważnych umiejętności potrzebnych do życia w teraźniejszości. Scratch to projekt grupy Lifelong Kindergarten z MIT Media Lab. Strona domowa projektu: https://scratch.mit.edu/

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

Code Week Polska

Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. W tym roku nasze zajęcia będą częścią tej inicjatywy, mającej służyć zachęcaniu do nauki kreatywnego programowania.

Umiejętności programowania są niezwykle ważne dla przyszłości rynku pracy. Według naukowców siła robocza w sektorze związanym z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi stanowiła w 2011 r. w Europie 6,67 miliona osób, co stanowi jedynie 3,1% osób zatrudnionych w Europie. Komisja Europejska alarmuje, że do 2020 roku zabraknie 900 tys. specjalistów w tej dziedzinie.

Nasze zajęcia prowadzone metodą RoboCAMP łączą znane i lubiane przez dzieci klocki LEGO z nowoczesnymi czujnikami i silnikami. Ich montaż i programowanie przy pomocy komputerów stanowi dla dzieci wspaniałą zabawę. Zdobywanie podstawowych umiejętności programowania staje się jednocześnie pasjonującą przygodą, która budzi w małych programistach chęć odkrywania świata.

W czasie tygodnia kodowania każdy może uczyć się programowania i nabyć nowe kompetencje związane z kodowaniem. Chcemy pokazać, że kodowanie nie jest zarezerwowane dla wybranych i może być dziecinnie proste! Być może dla kogoś nasze zajęcia będą stanowiły przedsmak przyszłych wielkich wyzwań naukowych?

Rezerwacja miejsc na zajęcia pozalekcyjne z robotyki LEGO

Jak zapisać się na zajęcia semestralne z programowania?

Kursy semestralne z robotyki LEGO rozpoczynają się zawsze na przełomie września/paździenika oraz lutego/marca. Każdy z semestrów składa się z 15 zajęć, które odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Każdy kurs składa się z dwóch semestrów. Żeby zapisać dziecko na naukę programowania należy wypełnić formularz na stronie Rezerwacja on-line.