Harmonogram

warsztaty lego dla szkoły podstawowej z robotyki LEGO

Semestr "wiosna 2020" w Akademii robotyki LEGO rozpoczynamy 2 marca 2020. Nauka jest prowadzona na 11 różnych poziomach dostosowanych do wieku i stopnia zaawansowania dzieci. Zajęcia na każdym z poziomów składają się z 15 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut (robotyka) lub 60 minut (programowanie). Żeby zapisać dziecko na zajęcia pozalekcyjne należy wypełnić formularz na stronie Rezerwacja on-line podając w uwagach wybrany termin zajęć. Poniżej prezentujemy opis poszczególnych poziomów nauczania oraz terminy zajęć.

Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom Robotyka LEGO zajęcia dla dzieci Radom

Robotyka LEGO WeDo - dla dzieci w wieku 6-9 lat

Podczas zajęć z robotyki LEGO dla najmłodszych konstruktorów poruszamy tematy z wielu dziedzin nauki. Każde zajęcia to inny projekt i spora dawka wiedzy z zakresu życia zwierząt, astronomii, fizyki, mechaniki. Wszystko to przedstawione w zrozumiałej dla dzieci formie dostosowanej do ich wczesnoszkolnego wieku.
Uczestnicy kursów robotyki co tydzień poznają fascynujący świat natury, astronomii i kosmosu, oraz przełomowych wynalazków. Budują i programują komputerowo roboty inspirowane światem zwierząt, modele statków kosmicznych, pojazdów znanych z filmów Science Fiction a także nowoczesne maszyny, poznając przy tym zasady ich działania i odkrywając świat nauki i techniki. Podczas zajęć poznają też historię kilku przełomowych wynalazków w dziejach ludzkości, które zmieniły otaczający nas świat. Razem zastanowimy się co naukowcy osiągnęli w dziedzinie podboju kosmosu i jak światy filmu i nauki przenikają się i inspirują nawzajem. Wspólnie zbudujemy roboty-zwierząta, programowalne statki kosmiczne, dźwig, samolot, wóz strażacki i... wiele innych ciekawych modeli. Następnie zaprogramujemy je, aby jak najlepiej sprawdzały się w swoich rolach.
Ostatnim, ale bardzo ważnym punktem każdych zajęć jest prezentacja zbudowanych robotów rodzicom i opiekunom.

Dla najmłodszyk konstruktorów przygotowaliśmy 3 poziomy kursów robotyki:

Poziom 1 - podstawowy
 • poniedziałek godz. 16.00 Ostatnie 3 wolne miejsca
 • środa godz. 18.00 Ostatnie 1 wolne miejsce
Poziom 2 - kontynuacja
 • poniedziałek godz. 18.00 Ostatnie 2 wolne miejsce
 • środa godz. 16.00 Ostatnie 3 wolne miejsce
Poziom 3 - zaawansowany
 • wtorek godz. 18.00 Ostatnie 2 wolne miejsce
Zarezerwuj miejsce w grupie telefonicznie: 606 643 098 lub wypełnij formularz:
Rezerwacja on-line


warsztaty lego dla szkoły podstawowej z robotyki LEGO


Robotyka LEGO EV3 poziom 1 - dla dzieci w wieku 9-12 lat

CityCamp EV3 to niezwykły kurs dla młodych konstruktorów, którzy pasjonują się zaawansowaną technologią. Podczas tego semestru odkryjemy sekrety nowoczesnego przemysłu i poznamy roboty, bez których nasze życie byłoby dużo bardziej skomplikowane. W jego trakcie zgłębiamy tajniki najbardziej innowacyjnych rozwiązań technicznych i wspólnie zbudujemy roboty, które doskonale je obrazują. Wspólnie budujemy m. in. portowego żurawia, podnośnik czy auto.

Zajęcia będą odbywac się w:

 • czwartek godz. 18.00 BRAK wolnych miejsc
Zarezerwuj miejsce w grupie telefonicznie: 606 643 098 lub wypełnij formularz:
Rezerwacja on-line


warsztaty lego dla szkoły podstawowej z robotyki LEGO


Robotyka LEGO EV3 poziom 2 - dla dzieci w wieku 9-12 lat

Discovery Camp EV3 to kontynuacja nauki robotyki i programowania przy pomocy zestawów LEGO Mindstorms EV3 Education.Pokażemy w jego trakcie jak, z pomocą niezwykłych maszyn, wykorzystać matematykę i prawa fizyki do osiągnięcia tego, co dawniej było niemożliwe. Razem zbudujemy modele innowacyjnych konstrukcji z LEGO, takich jak symulator lotu, sortownik, czy robotyczny manipulator i sprawdzimy co czyni je tak wyjątkowymi.

Do wyboru proponujemy jeden termin:

 • środa godz. 18.00 BRAK wolnych miejsc
Zarezerwuj miejsce w grupie telefonicznie: 606 643 098 lub wypełnij formularz:
Rezerwacja on-line


warsztaty lego dla szkoły podstawowej z robotyki LEGO


Robotyka LEGO EV3 poziom 3 - dla dzieci w wieku 10-13 lat

LEGO Mindstorms EV3 to najwyższy poziom jaki przygotowaliśmy w tym semestrze dla naszych konstruktorów. To kontynuacja nauki robotyki LEGO MINDSTORMS EV3. Zbudowanie konstrukcji i zaprogramowanie ich tak, aby wykonywały założone zadania będzie wymagało znajomości środowiska programowania LEGO EV3 oraz dużej kreatywności ze strony młodych robotyków...

Na tym poziomie proponujemy jeden termin:

 • poniedziałek godz. 16.00 BRAK wolnych miejsc
Zarezerwuj miejsce w grupie telefonicznie: 606 643 098 lub wypełnij formularz:
Rezerwacja on-line


warsztaty lego dla szkoły podstawowej z robotyki LEGO


Programowanie dla dzieci w wieku 10-15 lat

Na naszych zajęciach podstawy programowania realizowane są w Scratch, Python, Unity 2D i Html

1. Scratch - edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania podstaw programowania dzieci od 8 lat oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji i gier. Podczas dwóch semestrów dzieci stworzą kilkanaście znanych gier komputerowych poznając przy tym podstawowe pojęcia programistyczne. Programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie są układane w określonym porządku tworząc program.

2. HTML+css - tworzenie i programowanie stron internetowych. Każdy z nas odwiedza codziennie kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt stron internetowych. Ilość zarejestrowanych domen liczona jest w setkach milionów. każdą ze stron ktoś musi stworzyć, zaprogramować i na bieżąco aktualizować. Znajomość podstawowych pojęć pozwalających zaprogramować stronę w internecie pozwoli dzieciom lepiej zrozumieć zasady istnienia i funkcjonowania w globalnej sieci. Jest też wstępem do bardziej rozbudowanych środowisk programistycznych dotyczących stron www. W trakcie kursu nauczymy tworzyć strony od zera i pokażemy, że tworzenie stron internetowych jest bardzo proste. Kurs przeznaczony jest dla dzieci od 10 lat.

3. Unity 2D - najszybciej rozwijające się środowisko programistyczne do tworzenia trójwymiarowych oraz dwuwymiarowych gier komputerowych lub innych materiałów interaktywnych, takich jak wizualizacje czy animacje. Z silnika Unity skorzystało już ponad 5 mln twórców na całym świecie. Podczas naszego kursu stworzymy cztery pełne gry komputerowe poznając w trakcie nauki środowisko i podstawowe zasady pracy w Unity. Kurs przeznaczony jest dla dzieci od 12 lat.

Do wyboru proponujemy jeden z poniższych terminów:

 • poniedziałek - 18.00 Html+css (1) - grupa początkująca BRAK wolnych miejsc
 • poniedziałek - 19.00 Html+css (2) - kontynuacja BRAK wolnych miejsc
 • wtorek godz. 18.00 - Scratch - grupa początkująca Ostatnie 1 wolne miejsce
 • środa godz. 17.00 - Unity 2D - kontynuacja BRAK wolnych miejsc
Zarezerwuj miejsce w grupie telefonicznie: 606 643 098 lub wypełnij formularz:
Rezerwacja on-line

Rezerwacja miejsc na zajęcia pozalekcyjne z robotyki LEGO

Jak zapisać się na zajęcia semestralne z robotyki LEGO?

Kursy semestralne z robotyki LEGO rozpoczynają się zawsze na przełomie września/paździenika oraz lutego/marca. Każdy z semestrów składa się z 15 zajęć, które odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut (robotyka) lub 60 minut (programowanie). Nauka jest prowadzona na 8 kolejnych poziomach dostosowanych do wieku dzieci. Żeby zapisać dziecko na zajęcia z robotyki należy wypełnić formularz na stronie Rezerwacja on-line.